Ваша історія має бути почута!
Кампанія сторітелінгу “Youth4Nature”: Гайдлайн
Цілі:
Ми віримо, що молоді люди мають що розповісти щодо взаємозв’язків між природою та зміною клімату, тому Youth4Nature закликає молодь з усього світу надсилати власні історії про природо-орієнтовані кліматичні рішення. Ми будуємо платформу, щоб їхній голос був почутий, а бачення проблеми було донесено. Наша мета - підсилити голос молоді та надати розголосу їхнім історіям через медіа. Більше того, для нас є важливим розкрити потенціал молодих людей задля лідерства в руху “природа задля клімату”. Історії будуть поширюватись онлайн через мультимедійну карту, а також діджитал та соціальні медіа.
Також ми маємо намір відібрати декілька аплікантів й щоб поділитись їхніми історіями на міжнародному рівні, ми запросимо їх приєднатись до делегації Youth4Nature на Кліматичному Саміті ООН, який пройде в Нью-Йорку цього вересня!
Що саме ми шукаємо:
Ми шукаємо молодих людей, які можуть поділитись своїми історіями взаємодії з/ чи спостереження за ландшафтними або водними екосистемами місцевості, де вони проживають, і як ці природні екосистеми вплинули на їхню екосвідомість та діяльність у сфері боротьби зі зміною клімату. Особливо, ми шукаємо історії про те, як молодь залучена в пошук чи впровадження природо-орієнтованих рішень на місцях у своїх спільностах.
Ми шукаємо персональні історії з територіальною прив’язкою та сильним переконливим посилом. Історії повинні бути настільки локальними, наскільки це можливо, й оповідач/ка повинен/а продемонструвати свій прямий зв’язок з природною місцевістю, про яку йде мова в історії. Також в історії повинен чітко проглядатись зв’язок між природою та зміною клімату, найкраще через призму рішень.
Ми заохочуємо подавати історії про природо-орієнтовані рішення різноманітного роду. Це можуть бути історії про ліси, водні та прибережні екосистеми, сільське господарство та продукти харчування, опустелювання та ґрунти, природні та урбаністичні простори, місцеві вірування та традиції також вітаються.
Нижче наведені деякі навідні запитання, які можуть допомогти вам при написанні історії:
Чи вплинула природа якимось чином на ваші роздуми про зміни клімату або надихнула до дій?
Які природо-орієнтовані рішення мають потенціал для відновлення екосистеми й боротьби зі зміною клімату у вашому регіоні чи спільноті?
Чи були ви колись залучені в просування природо-орієнтованих рішень у вашому регіоні чи спільноті? Яким був ваш досвід? Що було найбільшою перешкодою, а що навпаки допомогло реалізувати задум ?
З вашого особистого досвіду, які зміни в національному або регіональному законодавстві могли б краще спонукати проекти базовані на природно-орієнтованих рішеннях?
Які історії НЕ варто подавати:
Есе або теоретичну інформацію про зміни клімату та природо-орієнтовані рішення.
Науково-дослідницькі роботи;
Історії про інших людей або події/ініціативи, до яких оповідач/ка не має прямого відношення;
Заяви чи думки про те, що людство в глобальному повинно робити;
Історії про кліматичні рішення, які не є природо-орієнтованими ( наприклад: технології відновлюваної енергії, сталий транспорт, ініціативи кругової економіки і т.ін)
Ми заохочуємо ділитись щирими особистими історіями, які розповідатимуть світу як молоді люди цінують природу в час кліматичної кризи і як вони беруть лідерство задля втілення природо-орієнтованих рішень на місцевому рівні. Якщо природа надихнула вас до дій задля боротьби зі зміною клімату, ми (а також багато інших молодих людей зі всього світу) хочемо почути про це! Уже багато було сказано про глобальну проблему зміни клімату і шляхи її вирішення, але тепер ми хочемо почути Вашу особисту історію. Дозвольте, щоб ваш досвід вселив надію та надихнув до дій молодь з різних куточків планети.
Формат подачі заявок:
Загальні рекомендації:
Учасники повинні бути молодого віку від 18 до 30 років (1989 - 2001 рр. народження)
Заявка може подаватись як індивідуально, так і від групи. Всі члени команди повинні бути в молодому віці.
Приймається лише одна заявка від одного заявника або групи.
Приймаються як візуальні так і письмові заявки, включаючи фото, відео-матеріали, а також публікації в особистих блогах.
Історії мають бути завантажені у вигляді файлів. Приймаються наступні формати файлів:
Відео: MP4 (.mp4), Windows Media Video (.wmv), Flash Video (.flv), AVI (.avi), and QuickTime (.mov).
Зображення: JPEG (.jpg and .jpeg), PDF (.pdf) and PNG (.png).
Текст: Microsoft Word file (.doc and .docx), and PDF (.pdf).
Усі завантажені матеріали повинні бути названі. В назві файлу потрібно вказати ім’я заявника/ці. Будь ласка, використовуйте наступний формат найменування : “Ім’я завника/ці_Короткий опис.тип файлу”
Наприклад: “MarinaM_Conserving-Forests-in-Canada.mp4”
Заявки повинні відповідати наступним стандартам:
Для відео:
До 5-ти хвилин;
Запис відео повинен бути у горизонтальному форматі;
Розкажіть історію - відео, де одна або кілька людей говорять на одному місці протягом усього запису, не вітаються. Творчо підійдіть до створення матеріалу!
Якщо у відео використовується інша мова, не англійська, потрібно додати субтитри. Ми заохочуємо заявників записувати відео на рідній мові (або на місцевій мові, де проходив запис), однак, будь ласка, подбайте про субтитри англійською.
Для зображень:
Додайте текстовий опис (до 200 слів) до кожної фотографії та проіменуйте файли.
Для візуальних історій рекомендуємо додавати текстовий опис з поясненням контексту.
Для текстових заявок:
Не більше 1500 слів;
Дотримуйтесь розповідного стилю історії: початок, середина, кінець, а також подбайте про донесення вашого особистого меседжу.
Дайте назву своїй історії;
Будь-які цитати, використані в контексті, повинні бути чітко і належним чином процитовані.
Всі представлені історії повинні бути оригінальними роботами учасників. У разі подання раніше опублікованої історії, вона повинна бути в певній мірі оновлена, в той же час посилання на попередню публікацію повинно бути включено в представлений матеріал.
Всі історії будуть опубліковані англійською мовою. Разом з тим ми також заохочуємо надавати матеріали на інших мовах, включаючи французьку, російську, іспанську, португальську, італійську, голландську, суахілі, хінді та урду. При подачі заявки на одній з цих мов ми опублікуємо вашу історію двічі: один раз на мові оригіналу та один раз на англійській мові. При подачі на мові, відмінній від англійської, ми рекомендуємо також забезпечити переклад на англійську (тобто текст, аудіозаписи, субтитри), щоб уникнути будь-яких непорозумінь при перекладі.
Просимо включити субтитри англійською для відеоматеріалів, озвучених іншими мовами.
Якщо ви хочете у своїй історії використати мову, що не зазначена в списку вище, напишіть нам і ми спробуємо знайти рішення.
У цих рамках ви можете бути настільки креативними, наскільки захочете! Візьміть до уваги свою цільову аудиторію: молоді люди, які шукають мотивації та натхнення від своїх однолітків.
Правила подачі
Заповніть форму: https://forms.gle/fLmAD3hLs6yZm5Mx5
Дедлайни: історії приймаються на постійній основі, починаючи з 8-го червня 2019 р.
Ми рекомендуємо ранню подачу заявок, оскільки ми публікуємо історії по мірі їх надходження. Для публікації ми використовуватимемо власну онлайн-платформу, а також соціальні медіа та потенційно традиційні ЗМІ.
Для того, щоб ваша заявка була розглянута для поїздки на Кліматичний Саміт ООН, потрібно надіслати свою історії до 21-го липня 2019 р.
Що таке Природо-Орієнтовані Рішення?
Відповідно до визначення МСОП, “Природо-орієнтовані рішення - це дії щодо захисту, сталого управління і відновлення природних або змінених екосистем, які спрямовані на ефективне і адаптивне рішення соціальних проблем і водночас забезпечують вигоди для добробуту людини та біорізноманіття. Такі природо-орієнтовані рішення, як відновлення лісів, лугів, водно-болотних угідь або проекти зі сталого землекористування, можуть забезпечити урядам ефективні, довгострокові і рентабельні заходи щодо пом'якшення змін клімату та адаптації до існуючих наслідків”.
Згідно з новаторським дослідженням проведеним організацією The Nature Conservancy Природні Кліматичні Рішення (тобто ті природо-орієнтовані рішення, які виключно націлені на пом’якшення змін клімату) можуть забезпечити 37% економічно ефективних заходів по зниженню викидів CO2, необхідних до 2030 року, щоб ймовірність потепління на менш ніж 2Co становила 2/3. Більше того, більшість природо-орієнтованих рішень можуть забезпечити ряд додаткових переваг, які допомогли б в адаптації до наслідків змін клімату, включаючи буферизацію паводків, покращення стану ґрунтів і біорізноманіття екосистем, а також підвищення стійкості до таких змін. Однак роль, яку природа може відіграти в боротьбі зі зміною клімату не часто відзначається у дискусіях на політичному рівні й такі проекти не мають фінансової підтримки.
Приклади природо-орієнтованих рішень спрямованих на пом’якшення зміни клімату:
Збереження та відновлення лісів, лугів та водно-болотних угідь, а також відновлення деградованих та /або знеліснених земель;
Збереження та відновлення прибережних екосистем, таких як солончаки, морські луки, коралові рифи і мангрові ліси;
Застосування сталих методів обробітку земель, які стримують вуглець у грунті та збільшують здатність грунту до його поглинання;
Вдосконалення системи управління лісовим господарством з метою включення в нього екосистемних наукових підходів, а також посилення здатності лісів зберігати та поглинати вуглець;
Збереження і збільшення природних територій у містах, у тому числі шляхом захисту та створення екокоридорів для збереження біорізноманіття.
Природо-орієнтовані рішення спрямовані на пом’якшення змін клімату НЕ включають:
Лісові монокультури (тобто заміна природних лісів комерційними насадженнями);
Штучне перетворення природних пасовищ у лісові ландшафти (залісення);
Зелені дахи або зелені стіни на будівлях;
Сонячні панелі або інші проекти з відновлюваної енергії.
Щоб дізнатись більше про природо-орієнтовані рішення, ознайомтесь з інформацією за посиланнями Nature4Climate, The Nature-Based Solutions Initiative, IUCN.
Правила та умови:
Ліцензування та медіакомунікації:
Надіславши заявку ви даєте згоду на обробку наданих матеріалів згідно міжнародної ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0). Це означає, що Youth4Nature та інші можуть адаптувати та вільно використовувати матеріали у некомерційних цілях до тих пір, допоки це не порушує умов ліцензійнї угоди. Для додаткової інформації див. в документ ліцензійної угоди.
Youth4Nature поширюватиме отримані матеріали на власній онлайн-платформі, на сторінках ініціативи у соціальних мережах, а також через традиційні ЗМІ. Окрім цього, ми маємо намір оприлюднювати найбільш вражаючі історії на відповідних заходах під час Кліматичного Саміту ООН в Нью-Йорку. Нашою метою є підсилити голос молоді завдяки їхнім особистим історіям, щоб створити глобальний заклик на підтримку природо-орієнтованих рішень.
Всі учасники кампанії "Youth4Nature Storytelling" повинні також прийняти угоду про Медіа-Реліз. Ця угода дозволяє команді кампанії публікувати інформацію з особистими даними учасників, а саме: ім’я, вік, країна походження і профілі в соціальних мережах.
Учасники мають можливість подавати історії напіванонімно. В такому випадку ви все ж повинні будете вказати персональні дані при надсиланні заявки, однак ваша історія буде публікуватись анонімно. Надані матеріали все ще оброблятимуться згідно ліцензії CC BY-NC 4.0.
Політика Конфіденційності:
Youth4Nature є ініціативою організації Climate Guides Foundation. Використання всіх даних, отриманих через Youth4Nature, в тому числі Кампанію Сторітелінгу, регулюється Політикою Конфіденційності організації Climate Guides. Подаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали та погоджуєтеся з цією Політикою. Climate Guides ніколи не продаватимуть ваші персональні дані. Ознайомтесь з документом Політики Конфіденційності задля детальнішої інформації.
Контакти
Якщо у Вас виникли запитання стосовно Кампанії Сторітелінгу Youth4Nature, пишіть нам на адресу y4n@climateguides.ca